Pazartesi, Mayıs 27, 2019

Olimpiyatspor'un 28 yıllık bekleyişi sona erdi


İstanbul 2. Amatör Lig 10. Grup'ta final niteliğindeki son hafta maçında Aslantepe Gençlik'i 2-0 yenen Olimpiyatspor, Küçükpazarspor'un ardından ikinci olarak 1. Amatör Lig'e çıktı. 1991'de kurulan ve sezon başında Esenler'e taşınan sarı siyahlı kulüp tarihinde ilk kez 1. Amatör Lig'e yükselecek.

İBB Esenler Stadı'nda oynanan Olimpiyatspor-Aslantepe Gençlik maçında ev sahibi ekibe zaferi getiren goller 18. dakikada Esat Yürek ve 80'de İsmail Pehlivan'dan geldi.

1991 yılında Bakırköy'ün İncirli semtinde kurulan Olimpiyatspor böylece şeytanın bacağını ancak başka ilçede kırmış oldu. Düzensiz aralıklarla katıldığı 2. Amatör Lig'de en büyük başarısı iki kez üçüncülük olan sarı siyahlı kulüp son yıllarda atıl durumda bulunuyordu. Köksal Şimşek'in başkanlığında Esenler ilçesine taşınan ve birçok kategoride aktif hale gelen kulüp çalışmalarını 2. Amatör Lig'den 1. Amatör'e yükselerek taçlandırdı. Olimpiyatspor bu sezon U17B ve U16B'de de şampiyon olmuştu. U19B takımı da lider durumda.

Haber: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...