Pazartesi, Mart 18, 2019

İstanbul Defnespor tarih yazdı

Kadınlar 3. Futbol Ligi’nde ilk sezonunu yaşayan İstanbul Defnespor, grubunda dün oynadığı baraj maçında Kemerspor’u 3-0 yenerek ikinci oldu ve 2. Lig’e yükselmeye hak kazandı. Kırmızı siyahlı ekip 2. Lig yolunda Hatay Tavla Gençlik’le eşleşti.
Beyoğlu Stadı’nda Kemerspor’u 3-0 yenen Defnesporlu futbolcular, karşılaşma sonrası gruptan çıkma sevincini ilginç bir dansla kutladı.Defnespor Kulübü Başkanı Erdem Göktürk, İstanbul Anadolu yakasındaki kız çocuklarına spor yolu ile sosyal ve eğitim alanlarında gelişim fırsatları sağlamayı hedefleyen, fayda odaklı spor kulübü olduklarını belirterek “Kadınlar 3.Lig'de oynayan futbol branşı dışında Kadınlar Bölgesel Lig'de oynayan hentbol takımımız mevcut. Hentbol takımımız da 2. Lig’e terfi maçlarına katılacak. Bu branşlara ek olarak satranç ve voleybol branşlarını da kapsayacak şekilde, kız çocuklarına yönelik altyapı çalışmaları yapmaktayız” dedi.

Hiç yorum yok:

Olmayınca olmuyor: Çok uğraşan ancak 3. Lig'e çıkamayan 8 kulüp

3. Lig’e çıkmak için senelerce büyük emek ve para harcayan ancak mutlu sona bir türlü ulaşamamış ekiplerden bazılarını derledik...