Cuma, Ekim 19, 2018

Yerel Futbol Kurucusu Efkan Bucak'tan açıklama

Değerli amatör futbol severler,


2006’da basit bir amatör futbol blogu olarak kurduğum Yerel Futbol, sizlerin ilgi ve desteğiyle gün be gün gelişti, büyüdü. 12 yıllık bu yolculuğunda elbette birçok arkadaşımız büyük emek ve mesai harcadı. Yerel Futbol sadece haber vermekle kalmadı, adeta bir okul gibi yerel ve ulusal spor basınına birçok isim kazandırdı, direkt ve dolaylı olarak birçok sitenin ve gazetenin kurulmasına vesile oldu. Ben bu siteyi amatör futbolla ilgili hiçbir kaynak olmadığı için açtım. Bugün baktığımızda camiaya hizmet veren birçok değerli site var.


12 yıl uzun bir süreç elbette. Site değişti, camia değişti, ekip değişti, en önemlisi de ben ve yaşantım, önceliklerim değişti. Bundan 10 sene önce sabah ezanına kadar şevkle giren, sabahın köründe Beylikdüzü’nden kalkıp Maltepe’ye giden, orada 4 maç izleyip Bağcılar’daki işine dönen, orada çalışıp tekrar gece haber girme mesaisine başlayan Efkan artık yok. (Gerçi şimdi bu pozisyonda sevgili Erdem Sağolan var. Sağ olsun son dönemde sitemiz adına düzenli olarak her hafta sonu Avrupa-Asya yakası demeden maçlara giden ve sahalarda bizi temsil eden sadece kendisi kaldı) Artık sorumlu olduğum bir ailem, bana daha büyük sorumluluklar yükleyen bir işim ve pozisyonum var. Sadece ben değil, diğer ekip arkadaşlarım da aynı şekilde hayatlarını kazanmak için işlerine yoğun bir şekilde devam etmekte. 


Tabii bu durum da beraberinde bazı aksamaları beraberinde getirmekte. İnanın çok direndik. Bu ekip özellikle son 3 sene müthiş bir mücadele verdi ve insan üstü gayret sergiledi. Maç skorlarını hemen vermeye çalıştık, rica eden herkesin haberini yayınladık. Ancak artık geldiğimiz noktada ben şahsen enerjimin tükendiğini, içimde o eski şevkin kalmadığını görüyorum. Mükemmeliyetçi bir insanım, her zaman üst kalitede tutmak istediğim Yerel Futbol’da bu mükemmelliği göremediğimde üzülüyorum. Davetlerinize icabet edemediğim için üzülüyorum. Haberlerinizi zamanında giremediğim, sizlerin ‘Haberimiz ne zaman çıkar’ sorularına ha bugün ha yarın deyip sözümü zamanında yerine getiremediğim için üzülüyorum.


Artık bir değişim zamanının geldiğini düşünüyorum. 12 yılın ardından değişim zor ancak artık cesur bir adım atmanın zamanı geldiğini hissediyorum zira diğer türlü hem ben, hem ekibim hem de Yerel Futbol markası zarar göreceğiz.


Bu nedenle Yerel Futbol artık gündelik haber yayıncılığından çekilip, özel içerik üretimine yoğunlaşacak. Sitemize bundan böyle, tüm camiayı ilgilendiren haberler olmadığı sürece dış kaynaklardan güncel haber (Atıyorum o haftaki bir maç, bir transfer veya o haftaki maçla ilgili demeç) almayacağız. Yani artık gündelik haber ricalarınızı geri çevirmek zorunda kalacağız. Artık araştırma ve özel röportajlara, arşiv çalışmalarına yoğunlaşacağız. Amacımız sadece bize özel, herkesin dikkatini çekecek kaliteli içerikler ortaya çıkarmak. Sitemizi de -çok acil haberler hariç- ayda 1 güncellemeyi planlıyoruz.


Sosyal medya hesaplarımız bu süreçte aktif olmaya devam edecek. Video, fotoğraf paylaşımlarına devam edeceğiz. Elbette haberlerimizi de paylaşacağız. Sonuç ve puan durumları sayfalarımız da aktif olacak. Maç sonuçları ve puan durumlarını bizden takip etmeye devam edebileceksiniz. Ancak eskisi kadar hızlı olmayabilir bunun da nedeni benim iş yerimdeki sorumluluklarımın artık buna çok fırsat tanımaması. Bu nedenle skorlarınızı bize ulaştırmaya devam etmenizi rica ediyorum. 


Bu bir veda veya ara olarak algılamayın lütfen, ben ve arkadaşlarım yarın da amatör futbolun içinde olacağız ve 5 Kasım’daki, 5 Aralık’taki yayınlarımız için hazırlık yapacağız. Halen size bir telefon kadar yakınız. Zaten hepimiz arkadaşız, dostuz, kardeşiz… Bu işi keyif için yapan insanlarız, yaptığımız işten yeniden keyif almak için bu adımı attık. Her zaman sizlerle temasta olmaya devam edeceğiz. Tüm amatör camianın ilgisini çekebileceğine inandığınız özel haberler konusunda her zaman bizimle temasa geçip fikir alış verişinde bulunabilirsiniz.


 


Sevgi ve SaygılarımlaEfkan Bucak


www.yerelfutbol.com Sahibi&Genel Yayın Yönetmeni

Hiç yorum yok:

Zirveden birden dibe: BAL'dan trajik şekilde düşen 15 kulüp

Bölgesel Amatör Lig 2010-11 sezonundan bu yana hayatımızda. Bu ligin özellikle düşme statüsü tartışılırken, dünyada eşi benzeri bulunmayan s...