Pazartesi, Eylül 10, 2018

Altıntepsi'nin nefesi Nişantaşı'na yetmedi

Süper Lig maçlarına verilen milli arayı nasıl kapatırım diye düşünüyordum. Tabi ki günde iki maç kasarsam, dozu yükselterek normale dönebilirdim. Dün yaptığım hatanın üzerine Bayrampaşa Belediye Stadı'nı İBB ile karıştırmamak için stada gidene kadar sahayı kontrol ettim.İnsan bazen bildiğinden bile şüphe duyuyor. Cumartesi gününün aksine saat 2:30'da başlayacak Altıntepsi-Nişantaşı maçı yakıcı güneş altında oynandı. Ohh mis bronzluğu bir hafta daha garantiledik ve maça geçtik.


Oyunun ilk bölümünde ev sahibi ekip daha istekli başladı.Özellikle üçüncü bölgede yüzde yüz baskı ile oyuna başlayan Altıntepsispor final paslarında tercihleri doğru kullanamayınca pozisyona giremedi. Nişantaşı defans oyuncularının top tekniği gayet iyi. Pas oyunu ile orta sahaya geçip kanatları kullandılar. İlk yarım saat sonrasında oyunda dengeyi kuran konuk ekip Hasan'ın müthiş füzesi ile direğe takıldı. Fatih ile net gol pozisyonundan faydalanamayan konuk ekip golü bulamayınca devre golsüz sona erdi. 


Ahmet Turan da bir yere kadar!
İkinci yarının başlaması ile birlikte oyun üstünlüğünü ele geçiren Şişli temsilcisi yakaladığı net 5 pozisyonda kaleci Ahmet Turan'a takıldı. Ahmet yaptığı kurtarışlarla takımını oyunda tutan isim oldu. Fakat kaleci de bir yere kadar...Duran topta 4 Nişantaşılı oyuncuyu boş bırakırsanız biri çıkar kafayı vurur ki; Umut'un düzgün kafa vuruşu günün başarılı ismini mağlup etti ve Nişantaşı lige 3 puanla başladı. Maçta dikkat çeken bir hususta ahh uhhh vahhh sesleri. Yapmayın arkadaşlar, gözümün önünde papatyaya takılanlar var, lütfen... Sonra hakemlere sallıyorsunuz.Yapmayın, bu arada hakem triosu skora etki edecek hata yapmadı, kıran kırana geçen mücadelede mümkün mertebe oyunu oynattılar.


Ev sahibi yoruldu
Altıntepsispor geç kurulan bir ekip. Çok iyi oyunculara sahipler. Birkaç haftada fizik kondisyonu toparlarsa zirve iddiasını sürdürür.Bugün de Kasım ve Hatip ikilisi çok koşmasına rağmen üçüncü bölgede sadece sol kanatta Yusuf'u kullandılar. 60 dakikalık bölümde de tecrübeli oyuncu rakip defansı çok yıpratı. Son yarım saatte fizik gücü düşen Bayrampaşa temsilcisi ilk maçında sahadan puansız ayrıldı. Özellikle kaleci Ahmet yaptığı kurtarışlarla takımını ayakta tutan isim oldu. Ev sahibi ekipte dikkat çeken başka bir isim de kaleci Adnan'dı. Hücuma destek veren başarılı oyuncu günün etkili isimlerindendi.


Nişantaşı'nın defansı kemik gibi!
Nişantaşı takımı ayağa pas yapan ve oldukça organize olan bir ekip. İlk çeyrekte zorlanmalarına rağmen oyunda dengeyi kurdular.90 dakika boyunca sahayı iyi parsellediler ve kondisyon olarak rakibinden daha iyiydiler. Özellikle Hasan ve 18 yaşındaki Recep oldukça etkili futbol oynadı. Golcü oyuncu Fatih defansı yıpratsa da gol yollarında bitiriciliğini gösteremedi. Tabi ki; kaleci Ahmet'in de hakkını vermek gerekir. Defans hattı kemik gibi. Ayakları oldukça temiz ve bir anda hücumda çoğalıyorlar. İkinci yarıda Yunus Emre ve Aykut gibi iki teknik oyuncuya Hüseyin de eklenince hücum güçleri arttı ve buldukları tek golle lige üç puanla merhaba dediler. 


MUHABİR:ERDEM SAĞOLAN 


 


 

Hiç yorum yok:

Arapgirspor'un BAL isyanı

Pandemi döneminde amatör liglerin sonlandırılması ve ardından yaşanan süreç bazı takımların tepkisini çekti. Malatya Bölgesel Amatör 1. Ligi...