Pazar, Ağustos 19, 2018

Takımdaki 40 oyuncudan 15'i kemik testini geçemedi!

Nijerya Futbol Federasyonu’nun Afrika Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele edecek U17 Milli Takımı için kampa çağırdığı 40 oyuncudan 15’i kemik testini geçemedi. Turnuvanın başlamasına iki hafta kala yaşanan bu gelişme Nijerya’da şok yaratırken, söz konusu 15 oyuncunun 17 yaşından büyük olduğu hatta bazılarının 20’li yaşlarda olduğu kaydedildi. Testi geçemeyen 15 oyuncunun doğum belgelerini de gösteremediği ve kamptan gönderildiği açıklandı. Gönderilenler arasında takımın as oyuncularının da yer aldığı belirtildi.


Bu gelişmenin üzerine 10 futbolcu daha teste girerken, onların 17 yaş ve altı çıkmasıyla son anda Afrika Futbol Konfederasyonu’na takım listesi verilebildi.


Sonuncusu 2015’te olmak üzere 5 kez Dünya, 8 kez de Afrika şampiyonu olan Nijerya’da geçen yıl da 23 futbolcu kemik testini geçememiş ve yaşları 17’den büyük çıkmıştı.Manu Garba’nın çalıştırdığı Nijerya U17 Takımı 3 Eylül’de başlayacak olan elemelerde Burkina Faso, Fildişi Sahili ve Benin’le karşılaşacak.


 


Hiç yorum yok:

Amatörler için karar ertelendi, nedeniyse...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye'deki tüm amatör lig müsabakalarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle ekim a...