Çarşamba, Ağustos 15, 2018

Lefke Cup 2018 başladı

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde ilki geçen yıl düzenlenen ve birçok önemli kulübün katıldığı Lefke Cup U15 Turnavası'nın ikincisi bugün start aldı.


19 Ağustos'a kadar sürecek olan turnuvaya Galatasaray, Beşiktaş, Kasımpaşa, Boluspor, Eskişehirspor, Sakaryagücü, Altkınordu ve 1308 Osmaneli Belediyesporun U15 takımları katılacak.


Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin "Turnuvayı bu yıl 8 takım ile sınırlı tuttuk. Yeni yapmakta olduğumuz otellerin devreye girmesiyle önümüzdeki yıl turnuvaya katılacak takım sayısını arttırmamız mümkün olacak. İlçemizdeki öğrenci yurtlarının çoğunluğu özellikle birinci lig kulüplerimize uygun görülmüyor. 2018 yılı sonunda sadece belediyemiz otellerinde yatak kapasitesi 200 kişiye çıkacak. Sonraki turnuvalarda yurt dışından önemli takımlarda yer alacak. 2018-2019 sezonuna yetiştireceğimiz spor kompleksi ile standart çim futbol sahası, yüzme havuzu, tenis kortları, basket ve voleybol sahaları, bisiklet, yürüyüş parkurları ile harika bir spor kompleksi ve tesislere kavuşacağız. Yeni tesislerimizde yeni organizasyonlar gerçekleştirip Türkiye ve Dünya'da örnek alt yapı ve tesise sahip kulüp olacağız" dedi.Şahin ayrıca "1308 Osmaneli Belediye Spor örnek alt yapısı, çok değerli hocaları ve yöneticileri ile 17 branşta faaliyet gösteren, bünyesinde 20 bin üzerinde milli sporcu barındıran örnek kulüp ve büyük organizasyondur. Belediyelerin sporun içinde yer alarak gençleri, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyan sosyal sorumluluklarını yerine getirmelerini Osmaneli Belediyesi örnek bir organizasyonla gerçekleştirmektedir. İlçemizin tanıtımı da büyük katkı sağlayan Lefke Cup turnuvamıza katılacak Türkiye'nin gururu kulüplerimize ve yöneticilerine, sporcu ve hocalarına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


 


Hiç yorum yok:

Arapgirspor'un BAL isyanı

Pandemi döneminde amatör liglerin sonlandırılması ve ardından yaşanan süreç bazı takımların tepkisini çekti. Malatya Bölgesel Amatör 1. Ligi...