Salı, Haziran 12, 2018

Acıbadem Üsküdar SK zoru başardı

İstanbul U13 Ligi 29. Grup’ta sezonu dördüncü bitiren ve gelecek sezon U14 A Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan Acıbadem Üsküdarspor’da sportif direktör Şaban Kılıç, büyük zorluklara rağmen başarılı sonuçlara imza attıklarını söyledi.


Sezonu Yerel Futbol’a değerlendiren Acıbadem Üsküdar SK Sportif Direktörü Şaban Kılıç “Sezon başında oyuncu bulmakta zorlandık. 5-6 maçtta sadece 11 kişiyle sahada yer aldığık, en fazla 13 oyuncumuz oldu. Yavaş yavaş çoğaldık. Bu arada lig maçlarımız bizim adımıza zor geçmeşe başladı. Kadro dar olduğundan üst üste iki gün maç bizi çok zorladı. Bazı oyuncularımız ilk kez maça çıktı, bazıları ilk defa kulüp antrenmanı gördü. Tüm bunlara rağmen yılmadık, durmadık. Kulüp Başkanımız Selim Okur’un çabalarıyla, teknik ekip olarak ben Şaban Kılız, kaleci antrenörümüz Erdal Baltacı ve Eyüp İpek hocamızla, hazırlık maçı dahi yapmadan lige girdik. Hedefimiz ilk 4’e girip takımı bir üst kademeye taşımaktı” dedi.


Kalecilere övgü
Kaleci Antrenörü Erdal Baltacı’nın eğittiği kalecilerin takıma adeta sınıf atlattığını belirten Kılıç “Kalecilerimiz çok başarılı bir sezon geçirdi. Hepsi takip edilen oyuncular oldular. İnşallah bu çalışmayla arzuladıkları yerlere gelip profesyonel kaleci olurlar. Bu vesile ile usta eldiven Erdal Hocama teşekkür ederim” dedi.


İkinci yarı tek yenilgi
Şaban Kılıç, U11’den bu yana bir arada oynayan takımlara karşı mücadele ettiklerinin altını çizerek “Takım yeni bir araya gelse de çok iyi işler yaptık. Yeri geldi soyunma odası alamadık, yağmurda soyunup maça çıktık. Ama yılmadık, çok sevdiğimiz olaylar bizi futboldan ve hedefimizden uzaklaştırmadı. 22 maçta 14 galibiyet, 4 beraberlik ve 4 yenilgi aldık. 58 gol atıp 16 gol yedik. 46 puan toplayıp dördüncü olduk. Ligin ikinci yarısında sadece 1 kez yenildik ve yalnız 3 gol yedik” ifadelerini kullandı.


Tüm sporcularına teşekkür eden tecrübeli teknik adam “Bir teşekkür de kulüp başkanımız Selim Okur’a... Başkanımız sporcu bulma konusunda bize büyük destek oldu. Velilerimize de biz hocalara ve futbolculara desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Bütün sporcularımıza da yeni sezonda başarılar diliyorum” dedi.


Haber: Efkan Bucak


 


Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...