Pazartesi, Mayıs 21, 2018

Efsane geri döndü! Güngören Belediyespor sahalarda

Yeni sezonda hedefini Bölgesel Amatör Lig olarak belirleyen İstanbul Güngörenspor genel kurulda ismini değiştirdi ve yeniden Güngören Belediyespor adını aldı.


1983 yılında, dönemin cumhurbaşkanı Kenan Evren’in Kapalıçarşı ziyareti sırasında esnaftan bir spor kulübü kurmasını istemesinin ardından ‘Kapalıçarşıspor’ ismiyle kurulan ve 1989-90 sezonunda 3. Lig’e çıkan kulüp, 1993-94’te Kapalıçarşı Güngören Güvenspor adıyla oynadıktan sonra 1994-95 sezonundan itibaren Güngören Belediyespor adıyla mücadele etmeye başladı. Kulüp 2011-2012 sezonunda 1. Lig’deyken İstanbul Güngörenspor adını almıştı.


Yerel Futbol Sitesi’ne açıklamada bulunan Kulüp Başkanı Naci Ay genel kurula giderek kulübün ismini değiştirdiklerini ve yeniden Güngören Belediyespor adıyla mücadele edeceklerini söyledi. Kulübün geçmişinde tüm başarıları Güngören Belediyespor adıyla yaşadığını, bu isimle 3. Lig ve 2. Lig’de şampiyon olduğunu hatırlatan Ay, hedeflerinin yeniden üst liglere dönmek olduğunu kaydetti.


Haber: Alper Kaderoğlu

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...