Pazartesi, Mayıs 14, 2018

Bu gurur 571 Velibaba Şahingücü'nün

İstanbul 2. Amatör Lig 18. Grup'ta Pendik 571 Velibaba Şahingücü bitime iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.


Haftaya 37'şer puanla giren iki ekibin mücadelesinde Pendik 571 Velibaba Şahingücü, Üsküdar İcadiyespor'u deplasmanda 3-1 mağlup etti. Yeni kurulan ve tarihinde ilk kez liglerde mücadele eden Pendik ekibi böylece şampiyonluğunu ilan etti. Haftaya Rüzgarlıbahçe maçını hükmen galip geçecek olan bordo mavililer son hafta Salacak'a yenilse bile İcadiyespor'a ikili averajda üstün olduğu için (2-0, 3-1) zirveyi bırakmayacak.


"İdman yapmadan şampiyon olduk"
Pendik 571 Velibaba Şahingücü Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Osman Enür, sadece 23 bin TL gibi bir bütçe ile ilk senelerinde şampiyon olduklarını belirterek, "Bunun 10 bin TL'si federe olurken harcandı, 7 bin TL lisans ücretlerine gitti. Kalan miktar ise İcadiye maçı sonrası başkanımızın açıkladığı prim. Bunun dışında futbolcu arkadaşlara ödememiz olmadı. Çoğu Süper Amatör Lig'den gelme, tecrübeli, karakterli arkadaşlar. Bu takım idman yapmadan şampiyon oldu. Hem futbolcularımızı hem de teknik direktörümüz Şaban Turan'ı tebrik ediyorum" dedi.


Şaban Turan yönetimindeki Şahingücü, 16 maçta 13 galibiyet 1 beraberlik 2 yenilgi aldı.


Haber: Efkan Bucak


 


Hiç yorum yok:

Cezası bittiği halde Kestel BAL'a alınmadı

TFF Tahkim Kurulu, Bursa Süper Amatör Lig'de grubunu ilk sırada tamamlamasına karşın 'cezası olduğu' gerekçesiyle BAL'a alın...