Pazartesi, Nisan 02, 2018

'Nasıl olsa düştük' dediler, ligin kaderini değiştirdiler

Bölgesel Amatör Lig 3. Grup'ta, Türk futbol tarihine geçecek ilginçlikte bir olay vuku buldu.


Ligin bitimine 3 hafta, sondan ikinci sırada bulunan Bingöl temsilcisi Karlıova Yıldırımspor için her şey bitmiş görünüyordu. Zira son ikinin direkt düştüğü grupta bir üstlerindeki Trabzon Zağnosspor'un 5 puan gerisindeydiler. Lakin BAL'ın kendine has statüsünde, aynı grupta aynı kentin takımları arasında da sıralama yapılması ve en altta kalanın düşmesi nedeniyle iddiası kalmayan Zağnosspor ligin kaderini değiştirecek bir hamleye imza attı.


Gruptaki diğer Trabzon takımları Bahçecikspor ve Hekemoğlu Doğanspor'un çok gerisinde olan ve düşmesi kesinleşen Zağnosspor önce geçen hafta sahasındaki Kendirli Belediyespor maçına çıkmadı. Dün de Serhat Ardahan deplasmanına gitmeyen Zağnosspor statü gereği ligden atılacak. Hal böyle olunca Zağnos'u gerisinde bırakan Karlıova Yıldırımspor'a gün doğmuş oldu. Yıldırımspor direkt düşmek yerine şimdi Bingöl şampiyonu ile baraj maçı yapacak.


Muhabir: Efkan Bucak

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...