Cuma, Şubat 02, 2018

Genç futbolcunun adı 2. Amatör Lig’e verildi

Mersin'in Toroslar ilçesinde ikamet eden aynı zamanda Mersin Süper Amatör Küme takımlarından Gülnar Belediyespor forması giyen Hakan Saraçer'in adı bu hafta başlayacak olan 2. Amatör Lig'e verildi.


Mersin'de yaşanan olayda genç futbolcu evlerinin balkonundan düşmüş, kaldırıldığı Mersin Şehir Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yummuştu. Hastane yetkilileri, organların bağışlanması için aileyle görüşmüş ve ailenin onay vermesi üzerine, Mersin Süper Amatör Ligi'nde mücadele eden Gülnar Belediyespor'un futbolcusu Saraçer'in kalp, karaciğer, böbrekleri ve korneaları uzman hekimlerce alınarak, İstanbul, Adana ve Gaziantep'de organ bekleyen 5 hastaya umut olmuştu. 


Vefatı ile futbol kamuoyunu yasa boğan genç futbolcunun ismi bu hafta başlayacak olan 2. Amatör Lige verildi. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (ASKF) girişimi sonucu 2. Amatör ligi bu sezon Hakan Saracer Sezonu olarak tescil edildi.


HABER: mersinhaberci.com

Hiç yorum yok:

Olmayınca olmuyor: Çok uğraşan ancak 3. Lig'e çıkamayan 8 kulüp

3. Lig’e çıkmak için senelerce büyük emek ve para harcayan ancak mutlu sona bir türlü ulaşamamış ekiplerden bazılarını derledik...