Cuma, Şubat 02, 2018

Amatör futbolcuya Japon basınından yakın takip

Sakarya'da geçtiğimiz günlerde Ömer Faruk Kıroğlu'nun tranferinde kullanılan ücretin ilginçliği sebebiyle dünyada bir ilki gerçekleştirerek Akyazı'da amatör kümede şampiyonluk mücadelesi veren Harunustaspor'a transfer olması Japon medyasının da ilgisini çekti.


Sakarya 1'inci Amatör Küme B Grubu'nda mücadele eden Harunustaspor, sezonun ikinci yarısı için geçen günlerde bir ilke imza atarak 22 yaşındaki Ömer Faruk Kıroğlu'nu bitcoin ile transfer etti. Transferin ulusal medyada geniş yer almasının ardından bir Japon televizyonu Akyazı'ya geldi.


"SES GETİRMEYİ AMAÇLADIK, BAŞARILI OLDUK"


Japon gazeteciler, kulüp başkanı Haldun Şehit ile görüşerek röportaj yaptı. Akyazı sentetik sahada yapılan röportajda kulüp başkanı Harun Şehit, "Bitcoin transferi dünya basınında ve ülke basınında ses getiren bir haber oldu. Biz, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek, dünyada bir ilki gerçekleştirmek için böyle bir şey yapmaya karar verdik. Tabii ki öncelikle bizim için Harunustaspor'un, Akyazı'nın ve Sakarya'nın tanıtımı ön plandaydı. Futbolcumuzu transfer etmek istediğimizde bu transferin farklı bir transfer olmasını ve ses getirmesini amaçladık ve bitcoini de kullanarak bu transferimizi yaparak amacımıza ulaşmış olduk" dedi.


haberler.com

Hiç yorum yok:

Amatörler için karar ertelendi, nedeniyse...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye'deki tüm amatör lig müsabakalarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle ekim a...