İBB'nin amatör spora malzeme desteği sürüyor


“Destek Bizden Başarı Sizden” sloganı ile 2004 yılından buyana amatör spor kulüplerine sağladığı 30 milyon TL değerindeki spor malzemesi desteğini bu yıl da sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türk sporunun kalkınmasında önemli rol oynuyor. Amatör spor kulüplerinin spor malzemesi ile desteklenmesi 12 yıldır devam ederken bu yılın yeni spor malzemelerinin dağıtımını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başlatacak.

12 yılda 30 milyon TL malzeme desteği
İstanbul’un spor başkenti unvanını almasını sağlayan, hayata geçirdiği yatırım ve organizasyonlarla sporun her branşında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi 12 yılda amatör spora sağladığı 30 milyon TL’lik malzeme desteğiyle sporun ve sporcunun yanında olmaya devam ediyor.

İstanbul'daki amatör spora tam destek
İstanbul’da amatör sporun ve ekonomik sıkıntı yaşayan kulüplerin güçlenmesi ve sporda İstanbul’un elde ettiği başarıların artmasına katkı sağlamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonunda 1000’i aşkın amatör spor kulübüne her yıl 350 bin âdeti aşkın spor malzemesi dağıtılıyor..

20 branşta 6 milyon TL malzeme desteği sağlanacak
2016 – 2017 sezonunda 39 ilçede faaliyet gösteren tüm amatör spor kulübüne futbol, voleybol, basketbol, hentbol, karate, judo, tekvando, kickboks, muay thai, wushu, kort tenisi, satranç, masa tenisi, badminton, jimnastik, atletizm, okçuluk, futsal, yüzme ve güreş olmak üzere 20 branşta 6 milyon TL değerinde spor malzemesi desteği sağlanacak. Proje ile Türk sporunun büyümesi ve geleceğe taşınması hedefleniyor.

Malzeme desteğini İBB Başkanı Kadir Topbaş 14 Aralık'ta başlatıyor
Yeni sezonun malzeme desteği 14 Aralık Çarşamba günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş'ın katılımı ile düzenlenecek programla başlayacak. Program saat 14:00'da İBB Cebeci Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilecek. Programa İstanbul'un dört bir yanından amatör spor kulübü yönetici ve sporcularının yanı sıra sporseverler de katılacak.
PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus