TFF İstanbul çocukların geleceğiyle oynuyorsun !!!


TFF İstanbul İl Temsilciliğinin akıl almaz uygulamaları devam ediyor. TFF İstanbul  ne yapmaya çalışıyor anlayabilmiş değilim. TFF İstanbul geçtiğimiz hafta içi ve bu hafta içi U-15/A ve U-15/B ile U-17 lig maçlarını bültene koydu ve bu maçları oynattı.
Sayın TFF İstanbul İl Temsilciliği yetkilileri ne yapmaya çalışıyorsunuz? Amacınız ne? 
U-15 ve U-17 liglerinde oynayan futbolcuların tamamı ortaokul yada lise öğrencileri. Zaten dersler çocuklar için oldukça zorlu geçiyor. Çocukların bu dersleri öğrenmesi için okullarına mutlak surette devam etmeleri lazım. Bir yıl içinde TEOG ve üniversite sınavlarına girecekler. 
Kulüpler zor durumda kalıyorlar. Okullarından izin almak bir dert, ailelerinden izin almak başka bir dert. Okullarından izin alınsa da derslerinden muaf değiller. Sınavda diğer öğrenciler gibi onlarda  tüm konulardan sorumlular. Maç günü göremedikleri, öğrenemedikleri konulardan da sorumlular. 
Özellikle TEOG ve üniversite sınavının olduğu, çocukların belki de tüm hayatlarını etkileyecek sınav yıllarında  yapılan uygulama ne kadar doğru bunun cevabını verin lütfen. Eğer hafta sonu maçları oynatacak sahanız yada hakeminiz yoksa bu ligleri oynatmayın. 
Daha şimdiden 2 hafta okula gidemedi çocuklar. Bir çok konuyu öğrenme şansı bulamadılar. Bu konuları nasıl öğrenecekler. Zaten hafta sonu maçları var. Dershaneye de gidemiyorlar. Bu konuları öğrenecekleri tek yer okulları. Sağ olun sizde hafta arası maç koyuyorsunuz. Bu çocukların gelecekleriyle oynuyorsunuz. Ben sırf bu nedenden dolayı U-14 takımında oynayan oğlumu kulüpten aldım. Benim için TEOG sınavı çok daha önemli. Eminim diğer aileler içinde öyledir.
Sizlerden ricam bu uygulamayı bırakın. Hafta içine asla ve asla maç vermeyin. Bırakın lig geç bitsin. Gerekirse o haftayı oynatmayın. Çocukların geleceğiyle oynayıp kul hakkına girmeyin. Kimsenin vebalini üzerinize almayın.

YAZAN: ÜMİT YILMAZ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus