16 yaşında oyuncu oynattı, hükmen mağlup oldu!


Geçen yıl Yozgat 2. Amatör Küme'yi şampiyon olarak tamamlayarak bu sezon 1. Amatör Küme'de mücadele etmeye başlayan Bozokspor, 16 yaşında futbolcu oynattığı gerekçesiyle hükmen mağlup sayıldı.

Yozgat 1. Amatör Küme B Grubu'nda mücadele eden Bozokspor, ligde karşılaştığı Yozgat SHÇEK Spor takımını 6-1 yendiği karşılaşmada 16 yaşındaki oyuncusu Abdulkadir Toprak'ı sahaya sürdü.
Maçta 2 gol kaydeden Abdülkadir Toprak'ın 16 yaşında olduğunu, bu yaştaki bir sporcunun A takım kadrosunda yer alamayacağını öne süren Yozgat SHÇEK Spor, itirazda bulundu. 
Amatör Futbol Disiplin Kurulu, Yozgat SHÇEK Spor'un itirazını yerinde buldu. Disiplin Kurulu, Bozokspor takımı 16 yaşında futbolcu oynattığı için 6-1 kazandığı maçın 3-0 rakip takım lehine tescil edilmesine, Bozokspor teknik sorumlusu Özkan Bayram ile antrenör Oktay Ekmen'e 15'er gün hak mahrumiyeti cezası uygulanmasına karar verdi ve kararını 2 kulübe tebliğ etti.


'Galatasaray'a takdir, bize ceza'
Bozokspor teknik sorumlusu Özkan Bayram, takımına verilen hükmen yenilgi cezasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Galatasaray 14 yaşındaki futbolcusunu oynattığı için alkışlandı, takdir topladı. Biz 16 yaşındaki çocuğumuzu amatör kümede oynattığımız için ceza aldık. Takımımızın yaş ortalaması 17. En yaşlı futbolcumuz 19 yaşında. Amacımız Yozgat'ta genç yetenekleri bulup eğiterek önce amatör liglere, daha sonra da Türk futboluna kazandırmak."

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus