Genç ve Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonaları başlıyorTürkiye Futbol Federasyonu, Yıldız ve Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası'nın başlama tarihlerini ve grupları açıkladı. 

TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, "Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası 13-17 Temmuz 2016 tarihleri (13-15 Temmuz 4 takımlı gruplar, 13-17 Temmuz 5 takımlı gruplar) arasında 29 grup merkezinde toplam 129 takımın katılımıyla oynanacak. Grup birincileri ve 5 takımlı grupların en iyi 3 ikincisi bir üst tura çıkma hakkını elde edecekler" denildi. 

Statü hakkında bilgilerin de yer aldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası ise 23-27 Temmuz 2016 tarihleri (23-25 Temmuz 4 takımlı gruplar, 23-27 Temmuz 5 takımlı gruplar) arasında 19 grup merkezinde toplam 89 takımın katılımıyla oynanacak. Grup birincileri ve 5 takımlı grupların en iyi 5 ikincisi bir üst tura çıkmaya hak kazanacaklar. En iyi ikincilerin belirlenmesinde takımların gruplarında elde ettiği puanlar, puan eşitliği halinde gol averajı, gol averajı eşitliği halinde ise attığı gol sayısı dikkate alınacak.

Grup yapılanması gereği İstanbul, Kayseri ve Ankara takımlarının farklı gruplara düşme durumu söz konusu olduğundan bu takımların grup dağılımı ile ilgili kura çekimi 1 Temmuz 2016 tarihinde saat 14.00'te Orhan Saka Amatörler Evi'nde yapılacak."

YILDIZ KIZLAR GRUPLARI İÇİN TIKLAYIN

GENÇ KIZLAR GRUPLARI İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: TFF
TFF

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus