Büyük Ümitler'den Şehreminispor'a tepkiİstanbul 2. Amatör Lig'de 39 puan toplayarak ligi ikinci sırada bitirmesi gerekirken silinen 6 puan sonrası dördüncülüğe inmenin ve terfiyi kaçırmanın şoku yaşanıyor.

Büyük Ümitler Spor Kulübü’nün teknik direktör Hüseyin Usta, son yaşanan olaylar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Grupta şampiyon olan Abide-i Hürriyetspor kulüp yöneticilerini şampiyonluktan dolayı kutlayan Usta şöyle konuştu:

Olay ilk yarıda gerçekleşmiş'
“Sözleşme yaptığım semtimin güzide kulübü Büyük Ümitler'e ikinci devre geldim. Her Zaman Olduğu Gibi Semtimde Bulunan Amatör Kulüplerine Resmi Hoca Olarak Özverimi, Maddiyatı ön Planda Tutmadan, Bu Kulübe yardımcı olmaya çalıştım. Benim başında olmadığım ilk yarı maçlarında kulübün usulsüz sporcu oynatıldığı iddiasında bulunan gruptaki rakip takımların itirazı sonucu 3 puanımızın silinecek olmasını 2 hafta sonra öğrendim. Benden önce kulübün resmi hocası olmadığından kulüpteki işleyişe bu tip acemice işlere bulaşan arkadaşlar beni derinden üzmüştür. 

Benimle ilgisi olmayan sportmenliğe yakışmayan böyle işleyişlere çanak tutan tüm kulüp yöneticilerin sahip çıkması müsaade edilmemesine özen göstermesi en büyük dileğimdir.

Bizler gerçek hocalar olarak bu tip olaylara tepkimizi koyup görev yaptığımız kulüplerde temiz sayfalar açmışızdır. Biz diplomalı hocalar olarak günümüzde hocayım diye geçinen arkadaşlarla karıştırılmamalıyız.

'Emek hırsızlığı yapıyorlar'
Egolarınızın tatmini için yok etme çabasında bulunmayın. Şimdi hak edilmiş alın teri ile kazanan sporcularımın puan silme derdine düşen rakibimiz Şehremini'nin yöneticilerine soruyorum. Sizi kendi sahanızda 3-2 skorla yendik mi benim görev sürecimde? Sizde bize amatörde başarı dilediniz mi, neden? Emek hırsızlığı yapıp ceza kurallarına başvuruyorsunuz. Nitekim usulsüzlük yapıldığı için kulübümüzün 3 puanı silindi.

Şehremini ve Bağlarbaşı kulüpleri hak ettiğimiz puanları ise erketede yatıp ısıtıp ısıtıp gündeme taşıyorlar. Ben inanıyorum ki böyle asılsız sonradan yapılan itirazları Ceza Kurulları yetkilileri dikkate almayacaklar. Bildiğim kadarıyla geriye dönük cezanın cezası olmaz. Kulüp olarak cezamızdan sonraki maçlar tek tek kadro olarak sunmaya hazırız. Kulübümüz bu konular hakkında gerekli savunma girişimini yapacaktır."

HABER: EROL EFTEKİN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus