'Nevşehirspor'u almıyoruz'Sezonun bitmesinin ardından büyük belirsizliğin hakim olduğu Nevşehirspor ile ilgili ortaya atılan iddialar, kulübü kapanma tehlikesiyle karşı karşıya bırakıyor. Bu iddialarda ismi geçen Çat Belediye Başkanı Kamil Duru da bir açıklama yaparak, Nevşehirspor için resmi teklifi yaptıkları halde kendilerine yanıt veren olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek Nevşehirspora talip olduklarını ve kulüp yöneticilerine resmi teklifi ilettiklerini kaydeden Çat Belediye Başkanı Kamil Duru kendilerine olumlu ya da olumsuz yanıt verilmediğini ifade etti. 

Duru, "Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Biz Çat Belediyesi olarak Nevşehirsporu almıyoruz. Biz Nevşehir'de yeni bir oluşum yaparak Nevşehirspora talip olduk. Benim fahri başkanlığımda Nevşehir'in sevilen isimleri ile bu yola çıkalım istedik ve inanın bizim yeni oluşturacağımız yönetim ile kimseden de bir lira destek istemeyecektik. Ben son iki gündür Ankara'da bir takım görüşmeler yaptım. 1. Ligde mücadele eden dört futbolcu ile görüştük. Herkesin büyük şaşkınlık içerisinde karşılayacağı beri teknik adam ile görüştük. Ama tüm bunlar tabii ki Nevşehirspor yönetimi bize devrolduğu zaman içerisinde olacak işler" dedi.

'Oyuncular teker teker ayrılıyor'

Yaşanan belirsizlik nedeniyle futbolcuların muhatap bulamayıp takımdan ayrıldığına dikkat çeken Kamil Duru, "Nevşehirspor'dan şuanda futbolcular teker teker ayrılıyor. Futbolcular bizi aradı. 'Başkanım Nevşehirspora talip misiniz, ne yapalım' dediler. Ben kendilerine 'İki gün süre verin, anlaşacağız sizlerle' diye konuştum. Ancak Nevşehirspor yönetimi bizi hep oyaladı ve bir türlü cevap vermedi. İşte son olay Nevşehirspor'un golcü futbolcu Anıl Bircan, sırf bu yönetimin bir net cevap vermemesinden dolayı gitti" ifadelerini kullandı.

'Nevşehirspor halkın takımıdır'
Nevşehir için ellerini taşın altına koyduklarını vurgulayan Başkan Duru, "Ne yazık ki Nevşehirspor yöneticilerinden Mehmet Bıyık arkadaşımız bizlere bir türlü cevap verme gereği duymadı. Nevşehirspor ne benim kulübüm, ne bir başkasının ne de şuan ki yöneticilerin. Nevşehirspor, Nevşehir halkının takımıdır. Bizim de Nevşehirspor'u profesyonel lige çıkartmak açıkçası boynumuzun borcudur. Biz bu mantıkla yola çıktık ama görülen o ki arkadaşlar takımı verme niyetinde değiller ve olmadılar. Yine aynı şekilde Kamil Duru takımı alırsa Çat Spor yönetimi gelecek, oradaki futbolcular gelecek diye bir takım spekülasyonlar da ortaya attılar. Bunu da açık yüreklilikle ifade edebilirim ki Çat Spor ile Nevşehirspor'un hiçbir bağlantısı olmayacak. Çat Gençlikspor Nevşehir 1. Amatör ligde mücadelesine devam edecek. Orada ki yönetim, futbolcular Çatspor'un başarısı için çalışmalarına devam edecek. Nevşehirspor'da ise yeni yönetim herkesi kucaklayan bir yönetim ile yolumuza devam etme arzusundayız. Ama şunu tüm Nevşehir halkı ve taraftarlar bilsin ki biz Nevşehirspor'u 3. Lig'e çıkartmak için her şeyi yaptık, tüm planlarımızı hazırladık ama şuan ki mevcut yönetim bize hiçbir şekilde cevap vermedi" şeklinde konuştu.


Haberler.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus