Küçükçekmece 'de Gençler Milli Sporcularla Buluştu.


 Küçükçekmece Belediyesinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği Fair Play Gençlik Spor Turnuvası’nda milli basketbolcular ve milli futbolcular gençlerle bir araya geldi.
Halkalı Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece Amatör Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gentürk, Eski Milli Futbolcular Feyyaz Uçar, Bülent Korkmaz, Oğuz Çetin, Kerem İnan, Eski Milli Basketbolcular Tufan Ersöz, Şükran Albayrak ile Dünyanın ilk başörtülü kadın basketbolcusu Indira Kaljo ve çok sayıda sporcu ile öğrenciler katıldı.

“BUGÜN GENÇLERİN KENDİLERİNİ GÖSTERMELERİ GEREKİYOR”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesileyle yurdumuzu bize kazandıran Cumhuriyetimizi ve Bayrağımızı gençlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarına, gazilerimize ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Öncelikle bizim çocuklarımız yetim kalmasın diye, kendi çocuklarını yetim bırakan bütün güvenlik güçlerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bugün gençlerin konuşması, spor yapması ve kendilerini göstermesi gerekiyor. Etkinliğimize renk katan değerli Küçükçekmecelilere ve milli sporcularımıza da çok teşekkür ederek, bayramımızı kutluyorum’’ dedi.

GENÇLERLE BİRLİKTE HEM BASKETBOL HEMDE FUTBOL OYNADILAR

Fair Play Gençlik Spor Turnuvası’nda gençlerle bir araya gelen eski milli futbolcular ve basketbolcular Başkan Karadeniz ile birlikte atış yaptılar. Gençlerle birlikte keyifli dakikalar geçiren milli sporcular, gençlerin bayram coşkularına ortak oldular. Basketbolda 64 takımın, futbolsa ise 32 takımın mücadele ettiği maçlarda kazananlara kupa ve madalya takdimi yapıldı. Engelli Basketbol Milli Takımı’nın gösteri maçı ise büyük alkış alırken, Başkan Karadeniz takıma ve antrenörlerine plaket takdim etti.

MİLLİ SPORCULARDAN, OLİMPİYAT TEMSİLCİLERİMİZE PLAKET

Başkan Karadeniz, milli futbolculara ve basketbolculara teşekkür ederek, günün anısına plaket takdim ederken, ünlü oyuncular, 2016 Olimpiyatlarında Türkiye’yi paralimpik olimpiyatlarında temsil edecek olan, İbrahim Yavuz, Kaan Kemal Şafak ve Cem Gezinci’ye de plaket takdim etti.
 FUTBOLDA ŞAMPİYON İSTANBUL BOĞALARI
 19 Mayıs Atatütk'ü anma Gençlik ve spor bayramı kapsamında Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen 19 Mayıs Fair Play Gençlik Futbol Turnuvasında Yarı final, Çeyrek final ve oynan günün final maçında İFAspor-4-İstanbul Boğaları-4 Normal süresi bitti. Penaltı atışlarında 6-5 üstünlük sağlayan İstanbul Boğaları turnuvanın şampiyonu oldu.
1.İstanbul Boğalar
2.İFAspor
3.İkitellipsor
4.İstanbul Trabzonspor
19 Mayıs Fair Play Takım-İstanbul Demirspor
19 Mayıs Fair Play Basketbol Gençlik Spor Turnuvası’nda gün boyu yapılan maçlar sonuna Genç Kızlarda Potanın Paşaları, Genç Erkeklerde ise POWER TEAM takımları rakipleri eleyerek 19 Mayıs Fair Play Basketbol turnuvası şampiyonu olan takımlar oldular.
Genç Kızlar

1.Potanın Paşaları
2.Potanın Cadıları
3.Vanili
4.Sevadam Basketbol
19 Mayıs Fair Play Takımı-Golden State
  Genç Erkeler

1.POWER TEAM
2.ZK TEAM
3.Atsız Koboylar
4.Balkan Beyazı
Gün boyu yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren takımlar madalya ve ödülleri Küçükçekmece Belediye Başkan yardımcısı Hamza Göneç, Başkan Danışmanı Mustafa Gök, Küçükçekmece Amatör Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gentürk, Küçükçekmece Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik tarafından ödülleri verildi.

   HABER:Yılmaz AKTEPE
PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus