İBB'den üniversite adaylarına destekİBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Spor AŞ işbirliğinde açılan hazırlık kursları start aldı. BESYO ve Spor Liseleri’ne giriş yapmak isteyen adaylar için kayıtların devam ettiği kurslarda İBB’nin spor eğitmenleri hizmet veriyor.

Kurslara katılan adaylar BESYO’larda eğitim verilen Beden Eğitimi Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği, Antrenörlük ve Rekreasyon bölümleri için ciddi bir hazırlık dönemine giriyor. Önce YGS’den ardından da ilgili üniversitenin yetenek sınavından başarıyla geçen adaylar mezun olduktan sonra beden eğitimi öğretmeni, antrenör, spor yöneticisi, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde spor uzmanı ve yönetici, özel sektördeki spor tesislerine sportif eğitim uzmanı, turistik alanlarda rekreasyon uzmanı ve animatör olarak görev yapabiliyor.

Rehberlik hizmeti de veriliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de açtığı bu kurslarla spor akademilerine ve spor liselerine hazırlanmak isteyenler için İBB spor komplekslerinde programlı bir çalışma imkanı sunuyor. Kurslarda ayrıca Akademi ve Spor Lisesi adaylarına, hangi üniversiteyi daha kolay kazanabilecekleri ve hangi bölümde eğitim alırlarsa daha verimli olabileceklerine dair rehberlik hizmetleri de veriliyor.

Detaylı Bilgi İçin; http://www.spor.istanbul/


PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus