'Dokuz sekizlik' şampiyonlukBursa'da geçen yıl kurulan ve bu sezon 2. Amatör Küme'de şampiyon olan Romanspor, rakibi Selimspor'u 4-1 yendiği maçın ardından başarısını taraftarlarıyla saha içinde davul ve zurna eşliğinde Romanlara özgü müziklerle kutladı.

Hipodrom 2 Sahası'ndaki maç öncesi Romansporlu futbolcular, sahaya çıktıklarında bir sürprizle karşılaştı. Rakip Selimspor'un oyuncuları, oluşturdukları koridorla Romansporlu futbolcuları sahaya çıkarken alkışlayıp onlara çiçek verdi.

Tribünleri dolduran Romanspor taraftarları, maç boyunca davul ve zurna eşliğinde takımlarını destekledi. Rakip takımın taraftarları da müziğe alkışlarla ve göbek atarak eşlik etti.

Aynı mahallenin iki takımı arasında oynanan maçın ilk yarısını Selimspor 1-0 önde kapattı. İkinci yarıda üstün bir oyun sergileyen Romanspor, attığı gollerle maçı 4-1 kazandı.


Bitiş düdüğüyle karnaval
Maçın bitiş düdüğüyle birlikte saha içi ve tribünler adeta karnaval yerine döndü. Futbolcular saha içinde sevinç yumağı oluştururken, tribünlerde de sevinç gösterileri yapıldı.

Tribünde sevinen taraftarlar, daha sonra sahaya inerek mutluluklarını futbolcularla paylaştı. Roman havasıyla davul zurna eşliğinde dans edip göbek atan taraftar ve futbolcular, kendilerini tebrik eden rakiplerine de alkışlarla karşılık verdi.

"Çok şükür şampiyonluğa ulaştık"
Romanspor Kulübü Başkanı Engin Zilif ise 2 yıl önce kurulan kulübün bu kadar kısa sürede önemli başarılara imza atmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sahaya çıkmadan önce teknik heyet ve futbolcularla dua eden Zilif, "Allah'a şükürler olsun emeklerimizin karşılığını aldık." ifadesini kullandı.

Şampiyonluğu geçen haftaki maçın ardından garantilediklerini ancak komşu bir derneğin başkanının vefatı nedeniyle şampiyonluk eğlencesini ertelediklerini söyleyen Başkan Zilif, "Bizde cenaze evinin yanında davul çalınmaz. Şampiyonluğu geçen yıl yaşamını yitiren Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Efkan Özçimen'e armağan ediyoruz" diye konuştu.


PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus