'BAL'da tüm İstanbul takımları aynı grupta olabilir'İASKF Başkan Vekili Fikret Sivri, Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) tüm İstanbul takımlarının aynı grupta olması gibi bir seçenek olduğunu ancak bunun ancak bazı şartlar yerine gelirse gerçekleşeceğini ifade etti.

İstanbul’un BAL baraj maçları öncesi kura çekiminde konuşan Sivri, BAL’ın mevcut statüsü gereği ligi üst sıralarda bitiren ekiplerin de baraj oynamak zorunda kaldığına işaret ederek “Diğer illerin takımları İstanbul tek grupta toplansın istiyor çünkü İstanbul takımları BAL’ı forse ediyor. Her sene en az 1 bazen 2 takımımız 3. Lig’e çıkıyor. Biz İASKF olarak buna çok sıcak bakmıyoruz, bir kere bu BAL’ın amacına hizmet etmez. Bunu kabul etmemizin tek şartı, eğer tüm İstanbul takımları aynı grupta olacaksa ilk ikinin 3. Lig’e çıkması. Bunu da diğer iller ve TFF kabul etmiyor. Eğer ilk iki 3. Lig’e çıkacaksa tüm İstanbul takımlarının aynı grupta olmasını düşünebiliriz” dedi.

'Kendinizi hazırlayın'
Çıksalınspor Kulübü Başkanı olarak BAL ve 3. Lig tecrübesi yaşadığını belirten Sivri, BAL’ın yeni ekiplerine ve BAL adaylarına da seslenerek, “BAL  adaletsiz deniyor, öyle değil. Bu lig üstleri hedefleyen takımlar için. Ara lig olarak düşünmeyin ve kendinizi düşme ihtimaline hazırlayın. Ayrıca ekonomik ve zihinsel olarak da çok yorucu, buna da hazır olun” ifadelerini kullandı.

HABER-FOTOĞRAF: EFKAN BUCAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus