Antrenör uyardı hakem golü verdiİstanbul U19 2. Ligi 15. Grup'ta hafta sonu oynanan Çayırbaşı Özkanspor-Fatihspor maçında sahalarda az rastlanan bir fair-play'lik davranışa imza atıldı.

Çayırbaşı Stadı'nda oynanan maçın ilk 8 dakikasında Özkanspor 2-0 öne geçerken ilk çeyrek geçilirken Fatihspor frikik kazandı. Turuncu-Siyahlıların kullandığı frikikte top üst direğe sonra çizgiye çarpıp oyun sahasına döndü. Fatihsporlular 'gol' kararı beklerken hakem 'devam' dedi.

Bu esnada Çayırbaşı Özkanspor'un genç antrenörü Cansu Cömert yardımcı hakemin yanına giderek pozisyonun gol olduğunu söyledi. Bunun üzerine yardımcı hakem orta hakemi uyardı ve gol kararı verildi. Skor böylece 2-1'e gelirken ilerleyen bölümlerde açılan Fatihspor maçı 4-2 kazandı.

Fatihspor'dan teşekkür
Fatihspor Teknik Direktörü Erol Dırahor, Özkanspor Antrenörü Cansu Cömert'in dürüstlüğünün kendilerini çok duygulandırdığını belirterek "İnanın üç puandan çok maçta yaşanan bu fair-play'lik davranışa sevindik. Maçlar kazanılır, kaybedilir ancak böyle erdemli davranışlar futbolu güzelleştirir. Ben şahsım, futbolcularım ve kulübüm adına başta Antrenör Cansu Cömert olmak üzere tüm Özkanspor camiasına centilmenliklerinden dolayı teşekkür ederim. Futbolumuzun böyle centilmen ve dürüst antrenörlere ihtiyacı var" dedi.

Fatihspor bu galibiyetle üçüncü sırada haftayı tamamladı ve üst lige çıkma iddiasını sürdürdü.

HABER: EFKAN BUCAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus