Hocaköyspor'da Tekin görevi bıraktıBursa 2. Amatör Lig ekiplerinden Hocaköyspor'da teknik direktör Selami Tekin, görevi bıraktı. 

9. Grup'ta yer alan Kulüp Başkanı Azmi Numal, amaçlarının gençleri futbola ve spora kazandırmak olduğunu belirterek, "2015-2016 futbol sezonunda teknik direktörlük görevine Selami Tekin'i getirerek başladık. Sezonun ilk yarısını 4. sırada bitirdik. Sezonun ikinci yarısında güçlü rakibimiz Yolörenspor takımıyla karşılaştık ve maçı 5-3 kaybettik. Maçta çıkan üzücü olaylar nedeniyle tüm futbolseverlerden özür diliyorum. Bu maçtan sonra takımımızın hocası Selami Tekin bizim mahallemizdeki futbolcuların ağırlıklı oynamasını istediğimizden dolayı kendisi teknik direktörlük görevinden istifa etmiştir. Kendisine spor hayatında başarılar dilerim. Hocaköyspor olarak bizim hedefimiz ligi şampiyon bitirmekten ziyade, mahallemizdeki gençleri kazanmak olduğunu her fırsatta belirtmiştik. Şimdi geriye kalan maçlarımızı mahallemizdeki futbolcularla devam edeceğiz" dedi.

2. Amatör Lig'e yaş sınırlaması getirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Numal, "2. Amatör Lig'e yaş sınırlaması getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Gençlerimiz 2. Amatör Lig'de fevkalade mücadele edecek güçte olduklarına inanıyorum. Gençlerimizi 2. Amatör Lig'de futbola kazandırabiliriz. Hocaköyspor olarak bizim için sonuçtan önce arkadaşlık, birlik, beraberlik, saygı ve sevgi içinde futbol oynamaktır. 2. Amatör Lig'de takımlar, 1. Amatör Lig'e yükselmek için dışarıdan oyuncu transfer ederek yüksek paralar harcıyorlar. Biz ise mahallemizdeki gençler ile mücadele etmek ve başarılı olmaktır" diye konuştu. 

HABER-FOTOĞRAF: SERKAN ARSLAN / Yerel Futbol-Bursa


PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus