Pazar, Temmuz 27, 2008

İller Turnuvası geri döndü!

HABER: BENAN DİKER
Amatör Kurul son toplantısında aldığı kararla 3. lige yükselecek 6 takımdan birinin Profesyonel takımı olmayan İller Turnuvası’ndan yükselmesine karar verdi. Buna göre 5 takım Türkiye Şampiyonasından 1 takım ise Profesyonel takımı olmayan İller Turnuvası’ndan 3. lige yükselecek.
İller turnuvası 20 ilin katılımı ile yapılacak ve bu iller lig sonuçlarını 23 Mart 2009 tarihine kadar TFF’ye bildirmek zorunda olacak. Tekrar yapılan değerlendirme toplantısı sonucu amatörde 30 yaş kontenjanı 2 oyuncuda bırakılırken 1990 doğumlu oyuncuların A genç liglerinde oynatılması kararı alındı.

NOT: İller Turnuvası’na katılacak illerin tablosu yapılırken katılacak takımların kontenjanı geçen sezonki Türkiye Amatör futbol şampiyonası kontenjanı dikkate alınarak yapılmıştır.
24 takımın katılması beklenip 1 takımın 3.lig bileti alacağı turnuvada nasıl bir statü uygulanacağı hakkında (erken olduğu için)açıklama yapılmamıştır.

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...