03 Aralık 2008 12:44

1932 Malatyagücü sessiz ve derinden3. Lig hedefi ile yeni sezona başlayan Malatya’nın köklü kulüplerinden 1932 Malatyagücü, yavaş yavaş lige damgasını vurmaya başladı. Kötü sonuçlar sonrası bir hayli sıkıntılı dönem geçiren kırmızı-beyazlı takım ortaya koyduğu olumlu futbolun sahaya yansıması ve suskun golcülerin gollerine başlaması ile yeniden iddilı duruma geldi. Telekomspor karşısında alınan 8-0’lık galibiyet kulüp yönetimini, dolayısıyla teknik heyeti umutlandırdı. Özellikle Turgut ve Serdar ile gol şov yapan 1932 Malatyagücü, Baysal’ın sakatlanmasıyla bir hayli sıkıntı çekecek gibi.

Telekomspor maçı sonrası bir açıklama yapan 1932 Malatyagücü Kulüp Başkanı Aziz Yiğit, “Takımın yavaş yavaş istenilen seviyeye gelmesi bizleri hem umutlandırıyor hem de mutlu ediyor. İyi bir çıkış yapan oyuncularımın takım bilincine varmaları ve üzerlerindeki rehaveti atmaları tekrar bizleri iddialı bir konuma getirdi” dedi.
Zor bir dönemece girdiklerini belirten Aziz Yiğit, “İl Özel İdarespor ve Hekimhan Belediyespor ile art arda oynayacağımız iki müsabaka bizim hedefimizi net olarak ortaya koyacaktır” diye konuştu. Yeni transferler Kaan ve İzzettin’in takıma tecrübe katacağını belirten Yiğit, “Malatyaspor PAF takımının eski golcüsü Murat Sekman’ın takıma katılması da alternatiflerin çokluğu açısında önemli katkı sağlayacaktır” dedi.
1932 Malatyagücü futbol takımının asıl hedefinin kurumsallaşma olduğunu yineleyen Aziz Yiğit, “Bu konuda desteklerini esirgemeyen Malatyalı iş adamı ve 1932 Malatyagücü Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Korkmaz’a sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus