24 Aralık 2014 10:18

1863 BOĞAZİÇİ'NDEN TOPÇULAR'A YANIT GELDİ: TEPKİLİYİZ!


İstanbul 1. Amatör Lig 7. Grup'ta oynanan ve 1-1 sona eren 1863 Boğaziçi SK-Topçularspor maçı sonrası konuk ekibin açıklamalarına ev sahibi takımdan yanıt geldi.

1863 Boğaziçi Spor Kulübü Yönetimim Kurulu'ndan yapılan ve 'Tepkiliyiz' başlığıyla verilen yazılı açıklama şu şekilde:

"Topçular Spor Kulübü’nün yaptığı mesnetsiz ve gerçeklikle bağdaşmayan, tamamen çamur at izi kalsın şeklinde yapılan açıklamayı kınıyoruz. 3. yılımızda hiç bir para-pul almadan, bütün harcamalarını cepten yönettiğimiz, üniversite öğrencilerinin kurduğu bir kulüp olarak böyle bir açıklamanın muhatabı dahi olmayacağız. 

Topçular Kulübü’nün yaptığı açıklama; sınavlar ve üniversite maçlarının yoğunluğu sebebiyle oyuncularımızın gelemediği, 12 kişiyle kadro kurmak mecburiyetinde kaldığımız maçtan aldığımız puana gölge düşürmeye ve gündem yaratmaya yöneliktir. Liderle oynanan maça 12 kişi gelen, çoğu ilk kez ilk 11 oynayan bir kadroyla sahada olan, üstelik gördüğü kırmızı kartla 20 dakikada 10 kişi oynayan takımımızın puan çıkarmak için -hele ki 1-0 öndeyken- oyun kurallar dahilinde zaman geçirmesi tamamen normaldir. Öte yandan, takımımızın şu an bile düşme riski olup, iddiasız bir takım gibi gösterilme çabası koca bir yanlıştan başka bir şey değildir. Eksik ve iddiasız gibi gördükleri takımımıza karşı 4-5 atarız rehavetiyle oynayıp 90 dakika savaşan 1863 Boğaziçi’ni geçemeyen yukarıda adı geçen kulüp, sadece onurlu mücadelemizi gölgelemek istemektedir. Unutulmasın ki maçlar sahada mücadele ederek kazanılır, liderlik apoletiyle değil.

Ayrıca, grubumuzun eski lideri Mahmutbey Spor ile oynadığımız maçta aldığımız beraberlik sonrası  yine tüm grubu şaşırtıp hiç böyle yakışıksız bir ithama maruz kalmıyorken, Topçular maçı sonrası yapılan bu açıklama tamamen kendi zihniyetlerinin tezahürüdür.

Üniversite takımı ve mezun abilerimizle 3 senedir keyif almak için her hafta mücadele ettiğimiz bu ligde, hiç bir kulüp başkanını, antrenörünü ya da spor adamını tanımazken, bizi böyle bir ilişkinin öznesi gibi gösterip tertemiz mücadelemizi gölgelemeye çalışan Topçular Spor Kulübü'nü kınıyoruz. Kimsenin kuşkusu olmasın ki 1863 Boğaziçi Spor Kulübü bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da çıktığı her maçta aynı mücadelesini sürdürecektir. Böyle kirli bir düzene tepki olarak doğan, futbol sevdasından başka emeli olmayan ekibimizi kendi çirkin düzenleri içerisine çekemeyeceklerdir. 

Son olarak, 1863 Boğaziçi Spor Kulübü daha 3 senelik temiz-lekesiz bir öğrenci kulübüdür ve öyle kalacaktır. Kimseye eyvallahı olmadan, kimseden medet ummadan HER ZAMAN sahada mücadele etmiştir ve bundan sonra da SADECE sahada mücadelesini sürdürecektir. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus