16 Ekim 2017 05:59

1453 Fatih 'Vardar'ı fethetti

İki Fatih ilçesinin takımının mücadelesini 1453 Fatih kazandı.


Pazar sabahı bir önceki günün yorgunluğunu üzerimden atamadan yataktan kalktım. Gün içerisinde katılmak istediğim nişan organizasyonu olduğu için beyaz gömleğimi de giydim, süeterimi de omuzuma alıp çıktım. Yıllarca formasını giydiğim Vardarspor ile bir dönemler Vardarspor'da beraber forma giydiğim arkadaşların yeni takımı 1453 Fatih Gençlik maçı için Namık Sevik Stadı'na yol aldım. Gözün kapalı nereye gidebilirsin deseler hiç düşünmeden Namık Sevik derim... Bir de amatör futbol camiasından tanıdığım birbirinden değerli insanlar da 1453 Fatih'e transfer olmuşlar iyi de olmuş, hasret giderdim... 

Öncelikle 1453 Fatih Gençlik'in kadro kalitesi ile başlamak istiyorum. Neredeyse tüm oyuncuları üst liglerden transferler. Daha geçen sezon yarısı SAL Klasman Play-Off oynadı. Bu takımı kurmak zor, idare etmek daha da zor. Teknik kadroyu da tebrik etmek gerekir.Tahsin,Semih Akpınar, Alper, Semih Bilen, Süleyman,Zafer,Bahri, Efkan ilk aklıma gelen oyuncular, gelmeyenleri de yazarsam sayfa yetmez. Vardarspor ise alt yapı oyuncuları ile lige girdi. Sadece golcü isim Muammer, defans oyuncusu Doğan ve orta sahada Erdoğan tecrübeli isimler. Aslında ilk dakikalarda kora kor mücadele vardı.

Zafer'in akıl dolu pasında Semih topu filelere gönderdi. Vardar'dan cevap gecikmedi. Doğan attığı golle 1453 Fatih'i soyunma odasına stresli gönderdi.

İkinci yarıda da oyun üstünlüğü 1453 Fatih Gençlik SK'da olmasına rağmen net pozisyona giremiyorlardı. Derken 60.dakikada Vardar kalecisi topu elinde fazla tutunca mücadelenin hakemi de 6 saniye kuralını uyguladı. Zafer Telli'nin vuruşu barajdan sekerek ağlarla buluştu 2-1. Sonrasında defans arkasında açıklar bulan yıldızlar topluluğu Zafer Telli'nin hat-trıck yaptığı karşılaşmayı 4-1 kazanarak 3'te 3 yaptı.

Eğer bu takım her maçını ciddiye alarak oynarsa ve biraz daha tempoyu arttırırsa puan kaybetmeden şampiyon olur düşüncesindeyim. Tabi ki çok hücuma yönelik oyuncuları olduğu için defansif yönleri zayıf, ağır takım eleştirilerini de duyar gibiyim. Haksız sayılmazsınız ama benim görüşüm ayaklar yere basarsa namağlup ligi götürürler. Vardarspor'u izlerken içim cız etti, yalan değil. Umarım ligde kalırlar. Lige katılmadıkları için 2.Amatör'e düştüklerinde sene 2006'ydı. Namık Sevik Stadı bakımda olduğundan Rami'de haftanın 4 günü idman yaparak mücadelemizi sürdürmüştük.  2'den 1'e çıkmak için 3 sezon, 1'den de Süper'e çıkmak için 1 sezon beklemiştik. Süper Amatör Kümede de ilk üç sezonun da güzel başarılar elde eden takıma destek çıkılması gerekir. Unutulmasın Vardarspor Rumeli camiasının köklü bir kulübü ve temsilcisidir.

MUHABİR:ERDEM SAĞOLAN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus