09 Kasım 2010 12:27

100 yıllık bir çınar: Altınordu Spor KulübüTürk futbolunun en eski kulüplerinden Altınordu Spor Kulübü son yıllarda alt yapıya verdiği önemle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Kulüp başkanlığını Hüseyin Erkubilay’ın yaptığı Altınordu, genç yetenekleri bünyesine katmaya ve eğitmeye aralıksız devam ediyor.

Başkan Erkubilay, alt yapının çok önemli olduğunu, alt yapıya önem vermeyen ve günlük başarılar kovalayan kulüplerin ilerleyemeyeceğini söyledi. Kulüp olarak alt yapıya çok önem verdiklerini ve özellikle bu doğrultuda çalıştıklarını belirten Başkan Erkubilay, kulüpteki profesyonel hocaları Zeki Ersoy ve Niyazi Güler’le uzun ve planlı bir yapılanmaya gittiklerini söyledi.

Türk futbolunda 100 yıllık bir geçmişe sahip olduklarını, böyle bir kulübün  varlığından haberdar olmayan kesimlerin bulunduğunu belirten Hüseyin Erkubilay, kulüp olarak maddi anlamda gelirlerinin olmadığını, kulübe ait bir lokal, iktisadi işletme, tesis bulunmadığını belirterek, Türk futbolunu yönetenlere seslendi ve kendilerine sağlanacak imkanlarla daha iyi hizmet vereceklerini söyledi.

Kulüpte yapılan son olağanüstü seçimle yönetim kurulunu yenilediklerini belirten Hüseyin Erkubilay, kulüp bünyesine bölgelerinde bulunan sivil toplum örgütlerini ve il derneklerini de katarak daha da genişlediklerini belirtti. Erkubilay yönetime İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı İbrahim Yılmam ve Kartal Sinoplular Derneği Başkanı İlhan Özcan’ı alarak daha da güçlendiklerinin altını çizdi.

Amaçlarının gençliğin gelişmesi, semtlerine hizmet ve Türk futboluna katkı olduğunu belirten Hüseyin Erkubilay, bu doğrultuda gece gündüz demeden çalıştıklarını ve çoğu zaman ailelerini bile ikinci plana attıklarını belirtirken bu kadar hizmete karşılık birileri tarafından desteklenmemek ve Türk futbolunu yönetenler tarafından görülmemenin kendilerini üzdüğünü belirtti.

Bugün 100 yıllık bir paranın bile paha biçilemez olduğunu belirten Hüseyin Erkubilay, kendi tarihlerinin de 100 yıllık olduğunu ama kimseden destek göremediklerini belirtti. Erkubilay, Türk futbolunu yönetenlere adeta yalvaracağını, tek istediğinin kulübünün bir tesise kavuşması ve kimseye muhtaç olmaması olduğunu söyledi.

Profesyonel kulüplerde de yöneticilik yaptığını belirten kulüp başkanı Hüseyin Erkubilay, profesyonel kulüpte yöneticilik yapmanın kolay olduğunu, amatör futbola hizmet etmek ve yönetmenin ise çok zor olduğunu belirtti. Sporu aşk derecesinde sevmeyenlerin kulüplerde yönetici olarak duramayacağını belirten başkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Kulüp olarak 100. yılımızı kutlamaya hazırlandığımız bu dönemde bizlere gerekli desteğini sağlayacak değerli yöneticilerimizin bizlere yardımını bekliyoruz. Bizler Türk futboluna hizmet için varız ve 100 yıllık tarihimizle de bunu hak ediyoruz. Bu doğrultuda bizlere destek veren ,vermeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus