10 Aralık 2008 08:22

1. Grup'un 'sultan'ı kendini gösterdi


SULTANBEYLİ BLD: 4 AYAZAĞASPOR: 0

YORUMLAYAN: İBRAHİM YAŞAROĞLU
İstabul Süper Amatör Küme 1. Grup'ta haftanın en önemli maçında Sultanbeyli Belediyespor ile Ayazağaspor, Sultanbeyli Belediyesispor Tesisleri'nde karşı karşıya geldi. Haftaya aynı puanla giren iki ekibin karşılaşması dostane bir havada geçti. Maç Sultanbeyli Belediyespor'un 4-0 galibiyetiyle sona erdi.

Karşılaşma öncesi iki kulüp yönetimi ve sporcuları birbirlerine çiçek verdi. Havanın açık ve güzel olması, maça olan ilgiyi artırdı. Önceki hafta Sultantepe (0-2) galibiyetiyle moral bulan Sultanbeyli Bld. spor, Pazariçi Köprülü karşısında aldığı beraberlikle (2-2) avantaj yitiren Ayazağa karşısında maça hızlı başlayan taraftı.
Önceki haftalarda klasik 4-4-2 dizilimiyle sahaya çıkan Sultanbeyli Bld. spor, kanatlardan getirdiği yüksek topları ilerde Arda'nın indirmesiyle sonuca gidiyordu. Bu maçta Arda ileride yalnız bırakılarak tek forvete dönüldü. Orta sahayı kalabalık tutan Yeşil-Beyazlılar'da kenar yönetimi, maça alternatif bir sistemle çıktı. 'Suktan', orta alanda ısırıcı oyunları ile dikkat çeken Haki-Dursun-Evren üçlüsüyle sonuca gitmeyi hedefledi. Zaten 2 golün Dursun ve Haki imzası taşıması tesadüfi değildi. Böylelikle forvet arkasına hızlı adamlar (Emre-Onur) kaçırılarak Ayazağa'nın kontrolsüz yakalanması hedeflenildi. Nitekim çift forvet dizilimiyle sahaya çıkan Ayazağa orta alanın kontrolünü tamamıyla Sultanbeyli Bld.spor'a bıraktı.

Mçın temposu ve mücadele düzeyi yüksek olmasına karşın, pozisyon açısından zengin değildi. Sultanbeyli Bld aradığı golü ilk yarım saatin son dakikalarında buldu: 1-0. Maçın kırılma anı ise ilk gol sonrası şaşkınlık yaşayan Ayazağaspor'un ikinci golü de kalesinde görmesiydi. İlk yarı Sultanbeyli Bld'nin 2-0 üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci yarı başlamadna önce Ayazağasporlu futbolcular sahanın ortasında kenetlerenerek birbirlerini motive etmeye çalıştı. Ancak Yeşil-Sarılılar'ın işleri hiç kolay değildi. Karşılarında oyunu orta alanda çok pas yaparak bozmaya çalışan bir Sultanbeyli Bld. vardı. Maçın son bölümlerinde Sultanbeyli Bld birisi penaltıdan olmak üzere 2 gol daha bularak maçı 4-0 almasını bildi.

Ayazağa kenar yönetiminin ve oyuncularının maç içinde hakeme sitemleri olmadı değil. Hakem iki pozisyonda insiyatifini Sultanbeyli Belediyespor'dan yana kullandı ama penaltı pozisyonu son derece doğruydu.
Aradaki rekabete rağmen Sultanbeyli taraftar grubu 'Sultans' iki takım oyuncularını da tribünlere çağırdı. En yakın takipçisi Hürriyetgücü'nün kazanmasıyla Ayazağa'yı zor zamanların beklediğini hatırlatmak isterim.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus