20 Şubat 2009 12:02

1. Grup'ta dananın kuyruğu kopuyor


İstanbul Süper Amatör Küme, bu haftasonu oynanacak 1. Grup karşılaşmalarıyla sona eriyor. Bu grupta Sultanbeyli Belediyespor ve Ayazağaspor 3. Lig terfi maçlarına katılmayı daha önceden garantilemişti. Şimdi soru şampiyonun kim olacağı. Anadolu Yakası'nın Sultanlar'ı kümede kalmayı garantileyen Orhanlı Belediyespor'u yenerse tarihinde ilk kez Süper Amatör grup birinciliği yaşayacak. Ayazağaspor'un Karadeniz deplasmanında her türlü puan kaybı da Yeşil-Beyazlılar'ı şampiyon yapıyor zira ikili averajda Sultanbeyli daha üstün. Ayazağaspor'un şampiyonluk için Karadenizspor'u yenip, Sultanbeyli Belediyespor'un yenilmesini bekleyecek.

Düşme hattına gelince... Tepebağ Kültürspor ve Yeşil Esenyurtspor haftalar önce düşmüştü. Düşen üçüncü takım Karadenizspor, Reşadiyespor ve İdealtepespor'dan biri olacak.

Şu anda 28'er puanla yer alan iki ekip; Reşadiyespor ve Karadenizspor'un ikili averajları eşit (İki maç da 3-1 bitti), bu durumda genel averaja bakıldığından Reşadiyespor avantajlı.

* Reşadiyespor eğer sahasında İdealtepespor'u yenerse diğer maçlara bakmaksızın kümede kalır. Aynı durum İdealtepespor için de geçerli. Eğer bu maç berabere biterse, Karadeniz-Ayazağa maçı önem kazanır.

* Karadenizspor Ayazağaspor karşısında eğer galip gelirse kümede kalır çünkü Reşadiye-İdealtepe maçının sonucu ne olursa olsun bu iki takımdan birini geçer. Eğer Bordo-Mavililer yenilirse düşer. Karadeniz-Ayazağa maçı berabere biterse, Bordo-Mavililer ligde kalmak için Reşadiye'nin sahasında İdealtepe'ye yenilmesini bekleyecek.

* İdealtepespor için tek kötü senaryo, deplasmanda Reşadiye'ye yenilip Karadeniz'in de Ayazağa'yı yenmesi durumunda gerçekleşir.

Bu arada Karadeniz-Ayazağa eşleşmesine değinmek gerekir. Yıllarca başarıdan başarıya koşan bu iki takım, 2003-2004 sezonu 3. Lig Terfi maçlarında Kırklareli grubunda finalde karşılaşmış, Ayazağaspor o maçı 3-1 kazanmıştı. İki ekip daha sonra terfilerde finalde de oynamıştı. Kaderin bir cilvesi Karadenizspor bir zamanlar finalde karşılaştığı rakibiyle bu kez düşmemek için mücadele edecek.

Haftasonu programı şöyle:

21 Şubat Cumartesi
10.45 Pazariçi Köprülü - Sultantepe (Yıldıztabya)
15.00 Tepebağ Kültür - Levent (Bakırköy Bld)
15.00 Reşadiye - İdealtepe (Esenler Bld)
15.00 Karadeniz - Ayazağa (Karadeniz)
15.00 Sultanbeyli Bld - Orhanlı Bld (Sultanbeyli)
15.00 Hasköy - Hürriyetgücü (Sütlüce)

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus